Беренче майны гаиләләр белән «Экояз»ның Үзәк өмәсендә каршылыйбыз!

2024 елның 17 апреле, чәршәмбе

27 апрельдә барлык татарстанлыларны Үзәк республика өмәсенә чакырабыз! Ул Ноксин урманында «Франт» сәүдә үзәгендә ТР Экология һәм табигать ресурслары  министры Александр Шадриков, «Чиста булачак» яшьләр хәрәкәте активистлары, Рус география җәмгыяте төбәк бүлеге һәм табигатьнең иң кечкенә дуслары - яшь натуралистлар катнашында узачак.

Үзәк өмә яңа квест-форматта үтәчәк. Командалар 2-3 сәгать дәвамында чүп җыячаклар (һәм шунда ук фракцияләргә бүләчәкләр) һәм баллар  алачаклар. Иң яхшылары һәм иң игътибарлылары бүләкләр һәм дипломнар белән бүләкләнә.

Өмә зур гаилә экологик фестивале булачак. Чара теркәлү белән башланачак, ә аннан соң барлык катнашучыларны интерактивлар көтә. Һәркем өчен без күңелләренә хуш килгән шөгыль табачакбыз: әниләр һәм әбиләр экологик мастер-классларда катнаша һәм экосумкалар ясарга өйрәнә алачак, әтиләр мәктәп елларын искә төшерә һәм спорт эстафеталарында катнаша ала, өлкән буынны агач утыртуда һәм иҗади конкурсларда көтәләр. Барысын да концерт программалы һәм кайнар кыр аш-сулы шимбә  өмәсенә  чакырабыз!

Үзәк өмә өчен урын очраклы сайланмаган. Татарстанда, Россия экология җәмгыятенең төбәк бүлеге инициативасы белән, Нокса елгасын экологик яктан  савыктыру  буенча комплекслы проект планлаштырыла. Безнең өмә бу экопроектның беренче карлыгачы булачак.

Үзәк өмә санитар-экологик икеайлыкның һәм «Экояз 24» конкурсының традицион экваторы булачак.

Катнашу өчен  эш кораллары  шунда ук биреләчәк. Бөтен гаиләгез белән килегез һәм табигать җиңсен!