Казанның «Кырлай» паркында экологик фестиваль үткәрелә

2016 елның 26 августы, җомга

Республика көне һәм шәһәр көне алдыннан, 27 августта Казанның “Кырлай” паркында экологик фестиваль үткәрелә. Ул 12:00дә паркның төп сәхнәсе янында башлана. Анда конкурслар һәм чүп-чарны аерым җыю, калдыклардан, балчыктан әйберләр ясау, эко-сумкалар бизәү, чәчәк шәлкемнәре үрү буенча мастер-класслар оештыру күздә тотыла. Граффити төшерүчеләр исә чүп контейнерларын үзенчәлекле бизәүдә ярышачак, – һәркай­сы үзенә бирелгән контейнер тышына ике сәгать эчендә халыкка ошардай картина төше­рергә тиеш. 15:00дә, халыктан бирелгән тавышларны санап чыккач, өч җиңүче игълан ителә, аларга бүләкләр бирелә. Шулай ук икенчел чимал: макулатура, пластик шешәләр һәм полиэтилен җыю оештырыла.

Былтыр шундый ук чара Казанда 30 августта үткәрелгән, анда эко-трамвай һәм эко-троллейбус җибәрелгән, калдыкларны аерым җыю буенча мастер-класслар үткәрелгән иде.

Чараны “Идел буе экологик компаниясе” ҖЧҖ оештыра.

Министрлыкның матбугат хезмәте