ноябрь, 2014 ел
җомга
“Экологияле үсеш – Evolution Awards 2014” бөтенроссия премиясен алуга II халыкара конкурска гаризалар кабул итү тәмамланырга 3 көн калды. Конкурсны Россия Федерациясе Табигый байлыклар һәм экология министрлыгы Greenevolution.ru белешмәләр порталы ярдәмендә үткәрә. Белешмәләрне басма һәм электрон рәвештә 119017, г.Москва, Старомонетный пер., 31, ФГБУ «Центральное бюро информации Минприроды России» яисә konkurs@greenevolution.ru адресларына “Evolution Awards 2014” премиясе конкурсына” дигән тамга белән җибәрергә мөмкин.
“Экологияле үсеш – Evolution Awards – 2014” премиясе Россия һәм чит ил компанияләренә, шулай ук аерым кешеләргә “яшел” технологияләр һәм тотрыклы үсеш өлкәсендәге казанышлары өчен биреләчәк. Премиягә конкурста биш номинация күздә тотыла:
Татарстан Экология һәм табигый байлыклар министрлыгының Үзәк территориаль идарәсенең “АС “Менеджмент” идарә компаниясе” ЯАҖнә РФ КоАП 8.6 ст. 2 ө. (кеше саулыгы һәм әйләнә-тирәлек өчен куркынычлы матдәләр, җитештерү һәм куллану калдыклары белән эш итү кагыйдәләрен бозу аркасында туфракның уңдырышлы катламын юк итү, шулай ук җирләрне бозу) белән каралган, 40000 сум штраф рәвешендәге административ җәза билгеләү турындагы 10.07.2014 № 444 карары закон көченә керде.
2014 елның 15 октябрендә Татарстан Югары суды №77-1584/2014 ел эше буенча “АС “Менеджмент” идарә компаниясе” ЯАҖ вәкиленең Казан шәһәре Совет район судының 25.08.2014 ел № 12 846/14 карарына шикаятен карады.