Татарстанда табигатьне саклау прокуроры карарлары нигезендә оешма һәм аның җитәкчесе коррупциягә каршы законнарны бозган өчен административ җаваплылыкка тартылган

Казан районара табигатьне саклау прокуратурасы коррупциягә каршы тору турындагы законнарның үтәлешен тикшерде.

Коррупциягә каршы законнар нигезендә, эш бирүче элеккеге дәүләт хезмәткәре белән хезмәт килешүе төзегәндә, аның соңгы хезмәт урыны буенча мондый шартнамә төзү турында ун көн эчендә хәбәр итәргә тиеш.

Закон таләпләренә карамастан, «Теко» фәнни-техника үзәге» ЯАҖ җитәкчесе элеккеге яллаучыга эш урыны турында хәбәр итмәгән.

Табигатьне саклау прокуроры карарлары нигезендә, Казан шәһәре Вахитов районы суды суд участогы җәмәгать судьясы һәм аның җитәкчесе Административ хокук бозулар турында РФ кодексының 19.29 статьясы буенча административ җаваплылыкка тартылды (законсыз рәвештә хезмәт эшчәнлегенә яки дәүләт яки муниципаль хезмәткәр яки элеккеге дәүләт яки муниципаль хезмәткәр эшләрен башкаруга яки хезмәтләр күрсәтүгә җәлеп итү) һәм аңа гомуми суммасы 70 мең сум күләмендәге штраф рәвешендәге җәза билгеләнде.

Хокук бозуларны булдырмау максатыннан, табигатьне саклау прокуроры оешма рәисенә күрсәтмә бирде.

Прокурор реакциясе актын карау нәтиҗәләре буенча җитешсезлекләр бетерелде.

Соңгы яңарту: 2022 елның 21 марты, 22:15