Казан районара табигатьне саклау прокуратурасының прокурор йогынтысы чаралары буенча ТР Урман хуҗалыгы министрлыгының «Зеленодольск сынау урман хуҗалыгы» ДБУ 2 типтагы урман янгыннары техникасы һәм җиһазлары сатып алынды һәм урнаштырылды.

Казан районара табигатьне саклау прокуратурасы урман янгыннары станцияләрен комплектлау буенча норматив таләпләрнең үтәлешен һәм Татарстан Республикасы территориясендә янгын куркынычы янаган чорда аларның өзлексез эшләвен тикшерде.

Шулай итеп, «Зеленодольск сынау урман хуҗалыгы» ДБУ тикшерү үткәргән вакытта прокуратура 2 типтагы урман янгыннары станциясенең тулы күләмдә җыелып бетмәвен ачыкланды.

Шуңа бәйле рәвештә, прокуратура ТР Урман хуҗалыгы министрлыгына күрсәтмә бирде. Прокурор реакциясе актын үтәү йөзеннән, Министрлык урман янгыннары станциясенә кирәкле техниканы сатып алды һәм урнаштырды.

Соңгы яңарту: 2022 елның 27 марты, 22:06