җомга

Санитар-экологик икеайлык кысаларында Татарстан районнарына чираттагы тикшерү үткәрелде.

дүшәмбе

18 апрельдә санитар-экологик икеайлык кысаларында 5 муниципаль район территориясен авиа тикшерү үткәрелде. Һавадан Казан тирәсен, шулай ук Татарстанның Лаеш, Питрәч, Биектау һәм Зеленодольск районнары территорияләрен карадылар.

пәнҗешәмбе

Бүген Татарстанда 1 апрельдә старт алган санитар-экологик икеайлык кысаларында Экологик күзәтчелек дәүләт инспекциясе идарәсе башлыгы Гадел Алимов һәм экология министрлыгының Үзәк идарәсе башлыгы урынбасары Алексей Виноградов катнашында Татарстан районнарына авиоэлемтә үткәрелде.

апрель, 2023 ел
пәнҗешәмбе

Бүген санитар-экологик икеайлык кысаларында ТР Экология һәм табигать ресурслары министры урынбасары Илнур Гобәйдуллин катнашында 2023 елда Татарстан районнарына беренче авиатикшерү үткәрелде. Рейд Казан, Кама Тамагы, Тәтеш, Буа, Кайбыч, Апас, Югары Ослан, Яшел Үзән, Биектау, Питрәч һәм Лаеш районнары территорияләрен карау буенча башкарылган.