Бер сафта! Юннатлар һәм яшь армиячеләр бу көннән башлап бер зур бердәм командага берләштеләр

2022 елның 30 ноябре, чәршәмбе

Бүген «Мәктәп экопатруле» республика конкурсында җиңүчеләрне бүләкләү тантанасында Татарстан Республикасы «Юнармия» бөтенроссия балалар-яшүсмерләр хәрби-патриотик иҗтимагый хәрәкәте һәм Татарстан Республикасы Экология министрлыгы арасында үзара хезмәттәшлек турында килешүгә кул куелды. Документка Татарстан Республикасының «Юнармия» бөтенроссия балалар-яшүсмерләр хәрби-патриотик иҗтимагый хәрәкәтенең төбәк бүлеге штабы башлыгы Александр Бородин һәм Татарстан Республикасы экология һәм табигать ресурслары министры Александр Шадриков кул куйды.

Хезмәттәшлек «Юнармия» һәм яшь натуралистлар хәрәкәте арасындагы хезмәттәшлек кысаларында гамәлгә ашырылачак. Александр Шадриков сөйләгәнчә, яшь натуралистларның хәрәкәте 2018 елда ук барлыкка килгән, һәм хәзер юннатлар сафында 1600 дән артык бала. «Егетләрнең бергә бер юл белән баруы бик шәп. Яшьләр дә, яшь армиячеләр дә - киләчәккә битараф булмаучылар һәм алар хәзер үк, чын мәгънәсендә,  үзләренең кече Ватаны патриотлары кебек чын игелекле гамәлләр кылалар».

Александр Бородин үз чиратында билгеләп үткәнчә, Юнармиянең хәзер бөтен республика буенча 1200 отряды бар һәм бу көннән алар яшь натуралистлар белән бергә туган  як табигатен саклаячаклар һәм экология турында кайгыртачаклар.

Белешмә өчен: Хезмәттәшлекнең төп мәсьәләләре экологик культура һәм тәрбия дәрәҗәсен күтәрүгә кызыксыну формалаштыру, агарту һәм практик эшчәнлек аша балаларны һәм яшүсмерләрне экологик-патриотик тәрбияләү системасын үстерү.