февраль, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Элегрәк Экология министрлыгының Кама буе территориаль идарәсе инспекторлары тарафыннан Александровский авыл җирлегендә рөхсәтсез автомобиль шиннарын җыю ачыкланган иде.

февраль, 2024 ел
чәршәмбе

Азнакай шәһәре мониторингы барышында ТР Экология министрлыгының Ык буе территориаль идарәсе экологлары Солтангалиев урамы, 20 адресы буенча рөхсәтсез кар  өеме урнаштырылуын  ачыклаганнар.

чәршәмбе

ТР Экология Министрлыгының Ык буе территориаль идарәсе адресына Азнакай районында яшәүчеләрдән шикаять килде. Җирле халык Актүбә бистәсендәге җирле фермадан килүче сасы истән зарланган.

җомга

Азнакай шәһәрен мониторинглау барышында ТР Экология министрлыгының Ык буе территориаль идарәсе экологлары Лобачевский урамы, 3 адресы буенча рөхсәтсез кар ятуын ачыклаганнар.

чәршәмбе

Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Ык яны территориаль идарәсе инспекторлары Баулы районын мониторинглау барышында Баулы шәһәрендә санкцияләнмәгән ике кар чүплегенә тап булганнар.

дүшәмбе

Азнакай районы территориясен тикшерү барышында Татарстанның Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Ык буе территориаль идарәсе инспекторлары Нефтьчеләр  урамындагы уен мәйданчыгында пычрак карның рөхсәтсез туплану урынын ачыклаганнар.

пәнҗешәмбе

Россия тыюлыклары һәм милли парклар көнендә Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы инспекторлары Азнакай гимназиясе укучылары һәм «Солнышко» балалар бакчасы балалары белән экологик очрашулар үткәргәннәр.

чәршәмбе

Ютазы районын тикшерү барышында Ык буе территориаль идарәсе инспекторлары Урыссу авыл җирлегендә рөхсәтсез калдыклар җыю урынын ачыклаганнар.

декабрь, 2023 ел
җомга

Азнакай районы территориясен тикшерү барышында Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Ык буе территориаль идарәсе инспекторлары рөхсәтсез кар урнаштыруның дүрт урынын ачыклаганнар. Азнакайда Шәйхетдинов һәм Солтангалиев урамнарында кар чүплекләре теркәлгән.

декабрь, 2023 ел
җомга

ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Ык буе территориаль идарәсе инспекторлары Лениногорск тракты буенча юл буенда рөхсәтсез калдыклар җыю урынын ачыклаганнар.