август, 2017 ел
җомга

Алабуга муниципаль районында Морт авылындагы авария хәлендә булган гидротехник корылманы капиталь ремонтлау буенча эшләр һәм Колосовка торак пункты янында Танай елгасында чистарту һәм елга юлын турайту буенча эшләр барышы белән бүген Татарстан Республикасы экология һәм табигый байлыклар министры Фәрит Габделганиев танышты. Социаль әһәмиятле объектлар, газүткәргеч, электр бирү линияләре, автомобиль юллары – болар барысы да язгы ташу вакытында су астында калырга мөмкин.

Сулыкны чүп-чардан чистартырга һәм халыкның игътибарын экология мәсьәләләренә җәлеп итәргә. Шундый максат белән бүген Юдино бистәсендә Зөбәрҗәт күлдә табигать саклау акциясе узды. Мероприятиенең оештыручылары булып, Рус географик җәмгыятенең Татарстан региональ бүлекчәсе белән берлектә Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгы чыгыш ясады.