июнь, 2017 ел
дүшәмбе

Уңайлы да, экологияле дә. Бүген Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгының Үзәк территориаль идарәсе инспекторлары иҗтимагый инспекторлар белән берлектә велосипедларда Казансу елгасының яр полосасы буенча рейд үткәрделәр. Инспекторларның игътибарын су объектының Киров дамбасы янындагы яр буе зонасы җәлеп итте.

Бүген, Эколог көнендә һәм Бөтендөнья әйләнә-тирә мохитне саклау көнендә, IT-паркта “Экояз 2017” Республика конкурсы призерларын бүләкләделәр. Залда иң актив балалар бакчаларының, мәктәпләр, вузлар, предприятиеләр, иҗтимагый оешмалар, экологик үзәкләрнең вәкилләре һәм әйләнә-тирә мохитне саклау эшенә зур өлеш керткән гаиләләр җыелды.

Кадерле дуслар!

Сезне бәйрәм белән – Эколог көне һәм Бөтендөнья әйләнә-тирә мохитне саклау көне белән котлыйм. Эколог көне табигатьне саклау өлкәсендә мәшгуль белгечләрнең һөнәри бәйрәме генә түгел. Мин бүген барлык фәнни, иҗтимагый, волонтерлык оешмалары вәкилләрен һәм ваемсыз булмаган, игътибарлы кешеләрне котларга телим. Хезмәт вазыйфасы һәм күңел омтылышы, гражданлык бурычы һәм инициативасы буенча табигый байлыкны сакларга булыша торган бөтен кешене.