май, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Яшь миләшләр, алмагачлар, чия, груша, сирень, карлыган һәм крыжовниклар республиканың йөз балалар бакчасы һәм мәктәбенең территорияләрен бизәячәк. Республика балалар бакчалары һәм мәктәпләре арасында “100 яшел почмак” конкурсы Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгы тарафыннан Экология һәм җәмәгать урыннары елы һәм #ЭКОяз2017 акциясе кысаларында игълан ителгән иде. Үз территорияләрен яшелләндерергә теләүчеләр, үткәрелә торган экологик-мәгърифәти эшне тасвирлап, ирекле формада заявка җибәрергә тиеш иде. 100 иң актив балалар бакчасы һәм мәктәп бүген үз участокларын булдыру өчен утырту материалы алдылар.

Дебатлар уйлашуларга һәм фикер алышуларга күчте. Лидер нинди булырга тиеш, кешенең экологик культурасы һәм санкциясез чүплекләр барлыкка килү проблемасы. Фикерләр һәм идеяләр белән бүген Казанда, “Сәләт” йортында эшлекле иртәнге аш вакытында уртаклаштылар. Татарстан Республикасы экология һәм табигый байлыклар министры Фәрит Габделганиев III Республикакүләм татар телендәге «Безнең фикер» дебатлар лигасының финалистлары белән очрашты.