июль, 2014 ел
сишәмбе
Болгар шәһәрендә республика яшьләренең “Экодулкын-2014” икенче экология форумы булып узды. Анда бөтен Татарстанның 17 экологик оешмасыннан 65 кеше катнашты. Ягъни – Бөгелмә, Түбән Кама, Тукай, Биектау, Спас, Яшел Үзән, Чистай районнарының, Чаллы һәм Казан шәһәрләренең экологик оешмаларында катнашучылар һәм активистлар, дәүләт хакимияте органнары вәкилләре, җәмәгать һәм фән эшлеклеләре.
Татарстан Экология һәм табигый байлыклар министрлыгының Идел-Кама территориаль идарәсе, Чистай район һәм шәһәр хакимияте белән бергә, “Чиста ярлар” экологик акциясе үткәрде. Чарада Чистай районы башлыгы Илдус Әхмәтҗанов, Россия Дәүләт Думасы депутаты Александр Сидикин, Татарстан экология һәм табигый байлыклар министры урынбасары – Татарстанның баш табигать саклау инспекторы Рәмил Низамов, Рус география җәмгыятенең Татарстан бүлекчәсе җитәкчесе Дмитрий Шиллер, Татарстан халыклары ассамблеясы рәисе урынбасары Сәгыйть Жаксынбаев катнашты.